Na czym polega i z jakiego powodu serwis klimatyzacji jest tak istotny?


Współcześnie klimatyzacje montuje się w większości budynków oraz jest bardzo istotnym elementem nowych inwestycji. Niemniej kupno klimatyzacji to nie wszystko – konieczne jest też jej serwisowanie. W Skierniewicach, Sochaczewie i Łowiczu działa mnóstwo firm, które zajmują się serwisowaniem klimatyzacji, niemniej żeby znaleźć odpowiednią, koniecznie należy zwrócić uwagę na parę głównych parametrów. Jakie działania zaliczają się do serwisowania klimatyzacji? Co dobrze jest odnośnie tego wiedzieć? Ile kosztują usługi? Jak wybrać dobrą firmę?

Co obejmuje serwis klimatyzacji?

W skład serwisowania klimatyzacji zalicza się mnóstwo rozmaitych czynności, które nie ograniczają się one tylko do zamontowania instalacji. Idealnie jeśli serwis odbywa się minimum kilka razy w ciągu roku – wiosną oraz jesienią. W skład usługi wchodzi między innymi sprawdzenie sprawności urządzenia. Wymagane jest też upewnienie się, że układ chłodniczy działa tak, jak powinien. Serwis klimatyzacji obejmuje dokładne czyszczenie instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Niezwykle ważna jest też dezynfekcja i odgrzybianie parownika i skraplacza. Dodatkowo czyszczone są wszystkie filtry. 

Z jakich powodów nie należy rezygnować z serwisu klimatyzacji?

Powietrze we wszystkim pomieszczeniach jest pełne zanieczyszczeń. Niemal wszystkie cząsteczki są zatrzymywane przez klimatyzację. Dlatego klimatyzacja narażona jest na pojawianie się licznych bakterii i grzybów. Zaniedbanie regularnego czyszczenia przyczynia się do ponownego rozprowadzenia drobnoustrojów we wnętrzu co mogłoby mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Przegląd jest istotny, ponieważ dzięki niemu można również sprawnie dostrzec wszelkie usterki i zawczasu je zlikwidować, bez potrzeby późniejszego naprawiania całej instalacji.

Serwisowanie klimatyzacji – cena

Cena serwisowania klimatyzacji jest uzależniona między innymi od rodzaju danej instalacji i jej wielkości. Na zmianę ceny przekłada się również firma oraz wykonywane prace. Zwykle koszt wynosi około kilkuset złotych za jeden przegląd.

Czym charakteryzuje się dobra firma do serwisowania klimatyzacji?

Aby mieć gwarancję najwyższej jakości serwisu, powinno się wybrać najlepszą firmę. W dzisiejszych czasach jedną z najpopularniejszych jest CLIMREM – serwis klimatyzacji. Wyróżnia się ona głównie wieloletnią obecnością na rynku. Firmie zaufało już wielu klientów, o czym świadczą liczne pozytywne opinie , które można znaleźć w sieci. Można wybrać zarówno montaż, czyszczenie, jak i odgrzybianie czy dezynfekcję.