Montaż drzwi wewnętrznych – jak to zrobić?


Czy warto montować drzwi na własną rękę?

Drzwi wewnętrzne mogą zostać zamontowane przez fachowców,jednak można to zrobić w sposób samodzielny w mieszkaniu. Jak to uczynić, żeby wyszło stosownie z ich przeznaczeniem? Naprowadzamy – zapoznaj się z naszymi cennymi wskazówkami.

Od czego zacząć?

Przed tym, nim przystąpimy do montażu drzwi wewnętrznych, to należy zapoznać się zawartą w nich transakcją zaświadczającą.Może się bowiem okazać, że gwarancja należy nam się tylko wtedy, gdy usługa będzie dokonywana przez kompetentną grupę specjalistów. Nie warto także zapominać o tym, aby niebrać się za drzwi wewnętrzne ani ich montowanie w czasie, gdy w domu brakuje dotychczas ułożonych parkietów a także ścian.

Jeśli pragniemy zamontować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, to sprawdźmy,czy jesteśmy w posiadaniu kompletny zbiór. Framugi są bowiem złożone zawsze z 3 elementów i powinno się je w całości zespolić ze sobą. W innej sytuacji nie będziemy umieli właściwie wykonać naszej pracy.

Najpierw należy przyszykowaćkonkretne  części ościeżnicy, które będziemy potrzebować. Następnie trzeba zamontować wszystkieskładniki ościeżnicy – robimy to albo używając klej albo stosując klamery i śruby. Po wykonaniu zadania należy wstawić ramę w dziurę w ścianie. Pomiędzy ścianą a murem należy pozostawić szczelinę posiadającą 1-2 cm.

Na co zwrócić uwagę podczas montażu drzwi?

W trakcie montażu drzwi wewnętrznych ościeżnicę należy ustawić w szparze w taki sposób,żeby między nią a obmurowaniem występowała nieduża płaszczyzna. Między fasadą a ościeżnicą wstawiamy płytki z drewna. Futrynę należy w tej chwili umocować do wewnętrznej powierzchni otworu w drzwiach. Pod koniec powinno się montować listwy do maskowania.

Wolisz zatrudnić do tego fachowców? Sprawdź: montaż drzwi Bydgoszcz