Łowy na dzikie zwierzęta – co powinien wiedzieć myśliwy?


Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niezwykłe przeżycie, a przy okazji  aktywność na łonie natury. Jeśli jesteś już amatorskim myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody w czasie polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie ignoruj zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są bardzo inteligentne i we krwi mają wypatrywanie potencjalnego zagrożenia. Spróbuj do ostatniej sekundy pozostać niewidocznym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Na jakie dzikie zwierzęta najczęściej się poluje?

Polowanie na dziki w Polsce jest popularne i to przeważnie te zwierzęta stają się głównym celem dla tropicieli. Zwierzęta te są szczególnie uważne, więc kiedy, wędrują trzeba uważnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale miej się na baczności. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z budową ciała swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz skorzystać z przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także użyteczne może być użycie zapachów, które je wabią, np. jagody. Jest to dobra metoda i zależnie od Twoich potrzeb możesz nabyć ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Te stworzenia mają także dobry słuch, więc staraj się unikać tworzenia niepokojących dźwięków. Wybierając się na polowanie powinieneś mieć pod ręką podstawowy sprzęt niezbędny do tego typu działań.

Przygotuj się dobrze na polowanie – co zabrać?

Najlepszym dodatkiem jest lornetka. Będzie na pewno bardzo przydatna podczas podglądania zwierzyny i przewidywania kolejnych kroków naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo użyteczny staje się wabik. Gdy zwierzę przebywa w zasięgu wzroku, trzeba wzbudzić ich zainteresowanie właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te przebiegają z daleka od zwierzyny. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł obserwować jelenia z daleka. Można na nie polować indywidualnie i z towarzyszami co sprawia, że taka organizacja polowań może podnieść Twoją wiedzę i umiejętności. Warto polować w okresie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.