Kompresor a sprężarka – jakie są różnice pomiędzy nimi?


Dla wielu osób nie istnieje jakakolwiek różnica między kompresorem a sprężarką. Jest to dość rażący błąd, ponieważ choć sprzęty te są do siebie w pewien sposób podobne i w podobny sposób działają, to nie są dokładnie tym samym. Wyjaśniamy, jakie warto zauważyć między nimi różnice i z jakiego powodu zarówno serwis kompresorów, jak i serwis sprężarek to niezwykle ważna kwestia dotycząca ich odpowiedniego funkcjonowania. 

Dokładne różnice między kompresorem a sprężarką

Dla wielu osób różnica może nie wydawać się przesadnie duża, ale warto ją odnotować. Przede wszystkim jest kilka rodzajów sprężarek. Jednym z typów sprężarki jest kompresor – poza nim w “skład” tych urządzeń wchodzą również wentylatory i dmuchawy. Jak zatem widać, każdy kompresor jest sprężarką, jednak nie każda sprężarka to kompresor, pomimo tego, że zakres ich działań czasami pokrywa się w znacznym stopniu. Na wyposażeniu każdego domu powinna znajdować się jakakolwiek sprężarka, gdyż mamy do czynienia ze sprzętem niezwykle uniwersalnym – pozwoli na przykład na napompowanie opon w samochodzie oraz inne tego typu prace. 

Naprawa sprężarek tłokowych i kompresorów – gdzie się udać?

Ze względu na to, że zarówno kompresory, jak i innego rodzaju sprężarki są sprzętem użytkowanym codziennie przez wiele, wiele osób, rynek usług jeśli chodzi o takie kwestie jak naprawa kompresorów (Warszawa -> http://kompren.pl/) czy serwis sprężarek jest obecnie niezwykle rozległy. Dobrze jest zdecydować się na skorzystanie z usług fachowców, dla których naprawa kompresorów (Warszawa) to codzienność. Korzystając z oferty doświadczonego fachowca, możemy mieć pewność, że zarówno sprężarki, jak i kompresory, które są w naszym posiadaniu, będą doskonale funkcjonować jeszcze przez wiele lat i zapewniać pełną skuteczność działania pod każdym względem. Dużo lepiej jest przeprowadzać serwis sprężarek (Warszawa) niż zostać zmuszonym do nabycia nowego sprzętu.