Jakie są promocje bankowe?


Banki coraz częściej proponują promocje, by zwerbować ludzi do założenia nowego konta osobistego lub wzięcia karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się także promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. Gdy spełnimy wymagania promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocji są wyjątkowo korzystne.
Artykuł powstał w oparciu o informacje z bloga finansowego jakdorobic.pl.

Jakie promocje proponują nam banki?

Najpopularniejszymi promocjami bankowymi są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego korzystania z niego. Zwykle nagrodą za to jest gotówka lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednakże nie ograniczają swoich działań do tego, co raz można się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, jakie można uzyskać, są o wiele lepsze niż za założenie regularnego konta, ale warunki są zwykle bardziej restrykcyjne. Można również znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Nagrodą tu jest podwyższone oprocentowanie. Lecz aby skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w tym banku.

Jakie są popularne warunki promocji bankowych?

Zwykle banki w zasadach promocji zaznaczają, że warunkiem do wzięcia udziału w promocji jest potwierdzenie różnych zgód. Znaczy to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą miały możliwość kontaktować się z Tobą w odnośnie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym wymaganiem, z którym można zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je pogrupować na jednorazowe wpłaty, regularne zasilanie konta określoną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpłata wynagrodzenia. Gdy wymagane są systematyczne wpłat,y wygodnym rozwiązaniem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być dokonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. Nieistotne jak dużo będzie transakcji, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest wykonanie określonej liczby płatności kartą. do poprzedniego punktu, nieważne na jaką kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki wymagają również płatności telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Wydaje się to bardzo proste, lecz trzeba dysponować odpowiednim urządzeniem mającym dostęp do internetu, a w przypadku płatności wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, powinno się wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na określoną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do panelu klienta na stronie banku. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, czy Twoje konto na pewno już działa i aktywować kartę debetową.

Co możesz zyskać korzystając z promocji w banku?

Nagrody mogą być takie jak gotówka, sprzęty elektroniczne, cashback lub bony. 

Im warunki promocji bankowej są łatwiejsze do wykonania, tym zwykle nagroda jest mniejsza. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak smartfony, zegarki czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy otrzymać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub przez internet do wielu popularnych marek. Spotykane są również bony bilety do kina lub vouchery na usługi internetowe takie jak np. Spotify. Cashback jest zwykle spotykany podczas płatności BLIKiem, można zyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.