Jakie narzędzia kupić majsterkowiczowi?

podstawowe narzędzia

Jeśli razem z nami w domu mieszka raczkujący majsterkowicz albo chcemy zrobić remont i sporo prac chcemy wykonać sami to na pewno potrzebna nam będzie skrzynka na narzędzia. Podstawowe przyrządy pomogą nawet jeśli nie mamy zmysłu majsterkowicza, ale wystarczy, że kupujemy nowe meble, które wymagają samodzielnego złożenia. Jakie więc narzędzia powinno się mieć w mieszkaniu, aby bez problemu odkręcić śrubę albo powiesić półki? 

Jakie narzędzia ręczne są niezbędne do majsterkowania w domu?

U każdego w domu wypada aby znajdowały się podstawowe narzędzia ręczne, które są pomocne nawet przy najłatwiejszych pracach domowych. Są to między innymi młotek, wkrętaki lub poziomica. Przydają się one przy skręcaniu mebli albo montowaniu szafek i półek. Dodatkowo warto zakupić zestaw kluczy i kombinerki lub obcęgi – dzięki nim dokręcisz śruby, przytrzymasz jakąś część albo skrócisz drut. Można również zakupić skrzynkę na narzędzia, tak żeby magazynowanie ich nie było trudne oraz żeby wszystkie narzędzia były w tym samym miejscu, a nie walały się po całym mieszkaniu. Do skrzynki możesz włożyć także taśmę izolacyjną i przyrządy do mierzenia. Ciężko powiedzieć kiedy przyda się ta nieduża skrzynka z narzędziami. Jeśli nie wiesz gdzie kupić takie narzędzia to możesz zrobić to w Elkom – narzędzia sklep internetowy.

skrzynka na śrubki i wkręty
Oprócz skrzynki na narzędzia warto zakupić małe organizery na drobiazgi.

Najpotrzebniejsze elektronarzędzia do domu i garażu

Do najważniejszych elektronarzędzi zaliczymy wiertarkę, bez której nie uda się wywiercić dziur w ścianie, a to znowu umożliwi Ci zamontowanie półek do ściany. Na dodatek możesz kupić wiertarkę z funkcją wkrętarki, która zastąpi Ci śrubokręty. Jest to super alternatywa zawsze gdy musisz składać dużą ilość mebli, dlatego, że wykorzystywanie do tego wkrętarki znacznie skraca czas robocizny.

narzędziowy niezbędnik
Piła ręczna, nożyk do tapet, poziomica, szpachelka, śruborkęt, rękaiwce robocze, miarka, piła tarczowa – wszystko to warto mieć podczas wykonywania drobnego remontu w domu.

Bardziej w garażu niż w domu, ale jednak niezmiernie pomocny jest minikompresor. Przyda się zawsze wtedy gdy potrzebujemy napompować koło od samochodu, ale też piłkę do nogi. Równie przydatne elektronarzędzie, które przeważnie znajduje się w warsztacie każdego majsterkowicza to szlifierka kątowa. Przydaje się do cięcia przeróżnych materiałów jak przykładowo aluminium oraz stal, ale można nią także likwidować farbę albo rdzę. Takie narzędzia też nabędziesz w sklepie online. W ten sposób oszczędzisz czas, ale też odszukasz sporo akcesoriów, które nie są w ofercie sklepu stacjonarnego.

Wszystko o skrzynce na narzędzia

W sklepach online możemy kupić sporo kompletnych skrzynek na narzędzia z najważniejszymi akcesoriami. Warto jednak przeanalizować czy jest warta swojej ceny. Jeśli skrzynka kosztuje niewiele to jest prawdopodobieństwo, że narzędzia znajdujące się w niej są słabej jakości.

Wysokiej jakości skrzynka i narzędzia

to niezbędnik każdego mężczyzny – nie warto na tym oszczędzać

Nie warto więc nabywać takich akcesoriów dlatego, że bardzo szybko mogą popsuć się, lub nie poradzą sobie z pracą, którą chcemy wykonać. Jeżeli jest bardzo droga to sprawdźmy czy nie znajdują się w niej przyrządy, które nie będą nam potrzebne. Zdarza się, że o wiele bardziej warto samemu zakupić wyposażenie do skrzynki na narzędzia. Nie będziemy się musieli wtedy ograniczyć tylko do jednej firmy, a zamówienie tego wszystkiego w sklepie online będzie niesamowicie wygodne.

warsztat majsterkowicza
W przydomowym warsztacie, kiedy lubimy majsterkować i żadne prace nam nie straszne, warto mieć szeroki wybór narzędzi.

Podsumowując, w domowej skrzynce na narzędzia warto mieć:

  1. młotek
  2. wkrętarka
  3. poziomica
  4. klucze
  5. kombinerki
  6. obcęgi
  7. miarka
  8. wiertarka
  9. śruborkęt
  10. szlifierka