Jaki jest koszt kupna Bitcoina?


Bitcoin od pewnego czasu znajduje się w głównym nurcie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) pieniądz od swojego powstania w 2011 roku ciągle zdobywa nowych zwolenników. Na początku swojego istnienia Bitcoin był wart mniej niż 1 dolar. Pod koniec 2021 jego cena sięgała prawie 70 tysięcy dolarów. Na chwilę obecną zamyka się w granicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przebył długą drogę stając się najbardziej popularnym i najbardziej pożądanym cyfrowym aktywem. Jak wygląda jego cena i z jakich czynników ona wynika?

Bitcoin – twój prywatny bank?

Bitcoin pojawił się jako aktywo odporny(e) na inflację i machinacje ze strony rządów. Od tego czasu tysiące internautów pracuje nad jego rozwoju(em). Są to zwolennicy wolności, prywatności i decentralizacji.

Dzięki temu, że jest środkiem deflacyjnym, jego ilość jest ograniczona. Pozwala to na zabezpieczenie własnych funduszy. Jest to przede wszystkim cenione w dzisiejszych czasach, gdzie inflacja non-stop się rozpędza.

Sukces Bitcoina spowodowały również, że cały czas powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich próbuje odpowiedzieć na różne(ym) problemy(om) i charakteryzować się realną wartością.

Posiadanie Bitcoina można porównać do rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami stajemy się swoim bankiem. Ma to zalety, ale wiąże się też z ryzykiem. Trzeba pilnować naszych środków, należycie dbać o wszystkie zabezpieczenia. W sieci znajdzie się wiele ludzi czyhających na nasz błąd.

Bitcoin – skąd wahania cen?

Wartość Bitcoina od lat się waha. Jednak badając wykres tego coina w szerokim ujęciu można spostrzec, że mimo różnych turbulencji “cyfrowe złoto” ciągle pnie się do góry. Na jego cenę wpływa wiele czynników.

Zaczynając od ilości BTC dostępnego w obiegu ze względu na ograniczoną odgórnie podaż to normalne, że jego cena wzrasta.

Jest to także aktywo podatne na ruchy na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki przejrzystości Bitcoina, każdy internauta może bez problemu sprawdzać jego przepływy. Można zorientować się, która giełda kryptowalut oferuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile środków wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.

Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Aktualnie żyjemy w ciekawych czasach. Wykres Bitcoina tylko to odzwierciedla.

Do Bitcoina porównuje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut posiada możliwości wymiany parami: Bitcoin do alternatywnych kryptowalut.

Analiza rynku pokazuje, że zazwyczaj, gdy cena Bitcoina notowała wzrosty, rosły wraz z nią inne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC musi być świadomym wyborem użytkownika. Istotnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest łatwiejsza w obsłudze, jednak wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast pozwalają zachować anonimowość. Uwzględniając inwigilację społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej ludzi decyduje się na korzystanie z szyfrowanych giełd.

Źródło: Blog z rankingiem giełd kryptowalut