Jaka jest w rzeczywistości kolaboracja z architektem wnętrz? Czego należy się spodziewać?


Na runku wtórnym i pierwotnym aż roi się od mieszkań przeznaczonych do sprzedaży. Przedsiębiorcy ścigają się między sobą, pozyskując co chwile teren pod budowę co raz bardziej modernistycznego wieżowca. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – rośnie popyt, rośnie podaż. Na ogromną skalę potrzebni nam są w obecnych czasach eksperci w kwestii kredytów hipotecznych, którzy wesprą nas w uzyskaniu pieniędzy na doskonałe mieszkanie. Ale co później? Dostaliśmy już kredyt, mamy wybrane mieszkanie więc najwyższy czas na … Architekta wnętrz!

Jak to wygląda w praktyce? Czas, pieniądze … Czy to w stu procentach się opłaca?

Dawniej usługi, oferowane przez architektów wnętrz były skierowane tylko dla określonego typu ludzi. Luksusowe dobro, na które stać tylko elitarnych bogaczy. Mimo, iż te czasy odeszły w niepamięć, zła sława pozostała. W takim razie przeanalizujmy sobie jedno po drugim, co w gruncie rzeczy jest kluczowe i poważny zbędnie wyolbrzymione mity.

Decydując się na fachowego architekta wnętrz w Poznaniu najpierw oszczędzamy: swój czas i (wbrew ogólnej opinii) pieniądze. Dlaczego czas? Gdyż potrzeby sprawdzać i wyliczać dokładnie każdego kąta naszego mieszkania, aby dobrać do niego wymarzone meble. detali będziemy mieli na wyciągnięcie ręki, zamiast kłopotać się z instalacją czy kablami. Jeśli czas, to także nasze fundusze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Jeśli wybierzesz kiepską sofę do salonu lub złych szafę do sypialni, wypadku trwonisz przede wszystkim własne pieniądze a także czas, który poświęciłeś na ich wybranie oraz zakup. Żadne z nas, nie ma ochoty tracić paru tysięcy złotych, tylko dlatego, że nieadekwatnych o 2 lub 3 centymetry.

Należy też wziąć pod uwagę, że pomimo szczerych zamiarów i doskonałych wizji, w jaki sposób powinno prezentować się nasze wymarzone gniazdko, nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Sczególnie gdy nasze mieszkanie ma mniejszy lub trudniejszy metraż. W świetle takich faktów bez interwencji architekta wnętrz, który ma doświadczenie w zakresie projektowania wyjątkowych mieszkań się nie obędzie. Pomoże nam dokładnie zaprojektować każdy milimetr, w taki sposób, żeby wnętrze było dla nas gustowne.

Podejmując decyzję o skorzystaniu z takiej usługi pamiętaj, że dużo zależy od Twojej lokalizacji, bowiem godnych polecenia w swoim fachu architektów wnętrz należy szukać w większych Polskich miastach jak np.: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

Czego możemy się spodziewać?

Kiedy podejmiesz decyzję o kolaboracji z architektem wnętrz, będziesz zadolony. Po cieszącym się dobrą sławą fachowcu, powinieneś przede wszystkim oczekiwać wysokich umiejętności i pełnego, zużytkowania możliwości Twojego gniazdka przy pomniejszeniu nakładów finansowych na niepotrzebne urządzenia i dodatki. Oczywiście, taka pomoc jest dodatkowo płatna, ale w zamian otrzymujesz, urządzone i funkcjonalne mieszkanie, które posłuży Ci przez wiele lat, bez permanentnych modyfikacji ustawienia.