Jak odpowiednio zamontować piłkochwyty na boisku?


Każde boisko musi spełniać standardy bezpieczeństwa. Umożliwiają to piłkochwyty, których montaż niejednokrotnie nie jest wykonywany poprawnie. Jak to zrobić, aby piłkochwyty dobrze spełniały swoją rolę? Czy dobrym pomysłem jest, aby nabyć taki sprzęt sportowy w dowolnym sklepie sportowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Piłkochwyty – jakich błędów się wystrzegać?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Montowanie w taki sposób sprawia, że cały system staje się o wiele mniej stabilny. W konsekwencji może dojść nawet do przewrócenia się słupków. Decydując się na piłkochwyty (http://www.stempel-sport.pl), warto postawić na dobrze wykonaną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały biegnące poprzecznie. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całego systemu, ale również odpowiednie napięcie siatki.

Piłkochwyty – o czym jeszcze trzeba pamiętać?

Aby piłkochwyty wywiązały się ze swojej roli, należy mocować je na systemie słupków znajdujących się w specjalnych tulejach , które przymocowane są do gruntu. To sprawdzony sposób na to, aby piłkochwyty wyłapywały piłkę, a nie odbijały ją.

Należy mieć świadomość, że obecnie niezwykle dużo sklepów ma w swojej ofercie sprzęt sportowy tego typu. W wielu z nich cena może być niezwykle zachęcająca do zakupu, ale niestety bardzo często nie idzie to w parze z jakością. Z tego powodu najbardziej opłaca się zainwestować w piłkochwyty cenionych producentów, które z pewnością bardzo dobrze spełnią swoje zadanie. Poświęcenie nieco większej kwoty na pewno bardzo szybko zwróci się jakością, jaką oferują profesjonalne piłkochwyty.