Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?


Dozownik mydła to w dzisiejszych czasach podstawa wyposażenia niemal każdej łazienki, a przede wszystkim toalet w miejscach publicznych. Coraz więcej osób prywatnych oraz placówek publicznych decyduje się na to rozwiązanie. Dość interesującą kwestią jest dyskusja odnośnie tego, czy dozownik do mydła funkcjonuje tak samo jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy nie ma przeciwwskazań, by do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Dozowniki mydła – rodzaje

Rzecz jasna można, natomiast o wiele bardziej zaleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła  dużo lepiej odnajdzie się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak podejmiesz się zakupu takiego urządzenia, dobrze jest zapoznać się z opisem dostępnych modeli i ich rodzajów. Oferta na rynku jest bowiem rozległa i niezwykle ciekawa.

Przede wszystkim istnieje dla przykładu automatyczny dozownik mydła, który jest niezwykle wygodną opcją. Zapewnia przy tym wysoki komfort odnośnie higieny, który jest szczególnie wymagany w miejscach publicznych. Pewną wadą tego akcesorium jest fakt, że trzeba dbać o źródło zasilania. Nieco tańszą alternatywą jest dozownik do mydła, który działa po naciśnięciu przycisku. Mamy dostępne modele, w których do wciśnięcia należy użyć dłoni, ale również dozowniki łokciowe.

Na jaki dozownik mydła się zdecydować?

Lepiej zatem kupić bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od naszych wymagań oraz dostępnej kwoty. Tak samo sprawa się prezentuje, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Powinniśmy zdecydować się na opcję, która mieści się w granicach naszych funduszy. W domu sprawdzi się dozownik dotykowy, gdyż dzielimy toaletę jedynie z innymi mieszkańcami; trochę odmiennie sprawa wygląda, kiedy odpowiadamy za wyposażenie toalety w banku czy innego rodzaju miejscu publicznym, w którym funkcjonują setki ludzi.