Czym są metale kolorowe?


Jakie mamy metale kolorowe?

Zacznijmy od tego, że wyjaśnimy co to tak na prawdę są te metale kolorowe? Zdecydowanie nie chodzi tutaj o przedmiot, który został pomalowany farbą. Metale kolorowe nie mają w składzie domieszek żelaza i dzielą się na lekkie i ciężkie. Lekkie dla przykładu to aluminium i magnez, dlatego puszki po piwie są również odbierane w skupie złomu. Metale ciężkie to na przykład cynk, ołów, nikiel, jak też złoto i srebro.

Metale nieżelazne mają zastosowanie w szczególności w przemyśle grzewczym z uwagi na fakt, że bez zarzutu przewodzą ciepło. Natkniemy się na nie też na przykład w budownictwie i przemyśle elektronicznym. 

Sprawdzony sposób na rozróżnienie żelaza od miedzi

Jak upewnić się, że rzecz, którą mamy jest kolorowa? Kiedy nie jesteście przekonani czy rzecz, którą znaleźliście na strychu jest z miedzi czy z żelaza – możecie zrobić test z nagrzaniem przedmiotu. Jedyne co trzeba tutaj wiedzieć to, że metale kolorowe bardzo dobrze przewodzą ciepło i błyskawicznie stają się gorące.

Popularną metodą jest także wykorzystanie magnesu. Przyciąga on żelazo, ale aluminiowa puszka na niego nie zareaguje. Możliwa jest jednak sytuacja kiedy to element zawiera w sobie kilka rodzajów metali. Jeśli nie wiemy czy rzecz ma w sobie samo żelazo, czy jednak jest w nim raptem jego cząsteczka, pójdźmy do miejsca skupu metali kolorowych. Pracownicy takiej firmy zweryfikują to dla nas i potwierdzą czy przedmiot ma jakąś wartość. Niezaprzeczalnie znajdziecie taką firmę w Lubartowie (sprawdź http://skupsurowcowlublin.pl/skup-metali-kolorowych/).

Co zrobić z metalami kolorowymi, które znajdziemy w piwnicy?

Najczęściej słowo złom i jego skup kojarzy nam się ze stalą, ale czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że metale kolorowe także są przyjmowane w wielu takich miejscach? W Lubartowie bezproblemowo odnajdziecie sprawdzoną firmę, która weźmie od Was te rupiecie. Co istotniejsze metale nieżelazne są droższe niż stalowy złom. Jedynym wymaganiem jest 100% metali kolorowych, bez kawałków żelaza. Zdarza się, że aluminium jest łączone z żelazem, jednakże wtedy należność za taki złom będzie dużo niższa, niż kiedy przywieziemy czyste aluminium.

Prawdopodobnie gdzieś w garażu lub na strychu macie nieużywane miedziane rury i kable, aluminiowe przedmioty albo jakieś stare sztućce czy popsute łańcuszki. To wszystko warto zabrać do skupu metali kolorowych, gdzie sprzedacie je z zyskiem.