Czym różni się kancelaria prawna od kancelarii adwokackiej?


Pewnie wiele osób zgodzi się z takim określeniem, że prawnik to prawnik i nie zagłębia się w meandry zawodów prawniczych. A tak naprawdę prawnicy mają bardzo szeroki zakres swoich usług. Można między innymi postawić pytanie czym różni się kancelaria adwokacka od kancelarii prawnej.

Szukasz kancelarii? Zobacz: 
kancelaria prawna warszawa

Jaka to różnica?

Najlepiej będzie wskazać na zakres tych pojęć, by jakość je rozróżnić. Można powiedzieć, że kancelaria prawna to szeroki zakres pojęcia zajmującego się pomocą prawną. Pod tym pojęciem kryje się każdy prawnik świadczący usługi doradztwa. Nie ma jednak aplikacji, która uprawnia go do zawodowego reprezentowania klientów przed sądem. Jeśli chodzi o kancelarię adwokacką to termin jest węższy. W tym zakresie kryje się kancelaria, w której pracują adwokaci. Tacy prawnicy mają ukończoną aplikację i potem zdany egzamin. Takie osoby mogą stać się pełnomocnikami zawodowymi. Jednocześnie takie osoby to również prawnicy, którzy mają prawo do reprezentowania klientów w sprawach karnych.

Pojęcia kancelarii prawnej i adwokackiej stosowane są często zamiennie, należy jednak podkreślić, że kancelaria adwokacka to pojęcie, które bardziej precyzuje usługi

Szukasz profesjonalnego adwokata? Zobacz:
kancelaria adwokacka warszawa

A co z radcą prawnym?

Jeśli chodzi o zawody prawnicze jednym z nich jest radca prawny. Nadal wiele osób zastanawia się jednak na jakich zadaniach radca prawny się skupia. Ogólnie można powiedzieć, że radca prawny skupia się na kwestiach dotyczących prawa cywilnego. Ukończona aplikacja radcowska uprawnia do reprezentowania klientów w sądzie. Radca ogranicza się jednak do działania w zakresie prawa cywilnego, prawa pracy, rodzinnego, handlowego. Radca prawny nie zajmuje się obroną klientów w sprawach karnych.

Sprawy karne są więc wyłączone z tych spraw, które pod swoje skrzydła bierze kancelaria radcy prawnego. Można więc oczekiwać, że w sprawach cywilnych radca prawny posiada bardzo duże doświadczenie i będzie w stanie taką sprawę poprowadzić dla klienta w profesjonalny sposób.

Każdy kto chce być radcą prawnym musi w pierwszej kolejności skończyć studia prawnicze. Po ukończonych studiach trzeba jeszcze przejść aplikację i egzamin radcowski. To pozwala uzyskać wpis na listę radców prawnych. Dzięki temu będzie można stać się zawodowym pełnomocnikiem.

Dobry prawnik? prawnik gdańsk