Czy ekologiczne kosmetyki są drogie?


Kosmetyki ekologiczne są obecnie niezwykle popularne. Wynika to między innymi z tego, że w ich składzie nie znajdują się substancje niekorzystnie wpływające na skórę. Aby kosmetyk mógł być określany mianem ekologicznego, musi spełniać wiele norm. Wiele osób rezygnuje jednak z zakupu takich kosmetyków bojąc się tego, że kosztują one zbyt dużo. Czy kosmetyki ekologiczne naprawdę wiążą się ze sporym wydatkiem?

Liczy się skład

Ekologiczne kosmetyki bazują przede wszystkim na surowcach pochodzenia roślinnego. Pozyskuje się je w przebiegu takich procesów, jak filtracja, ekstrakcja, tłoczenie oraz destylacja. Do tego muszą one pochodzić z upraw które przechodzą regularnie określone kontrole. W efekcie surowce takie kosztują więcej niż te wykorzystywane przez producentów zwykłych kosmetyków. Ma to oczywiście związek z ceną końcowego produktu.

Nie musi być drogo

Warto jednak podkreślić, że dzisiaj coraz więcej kosmetyków ekologicznych nie kosztuje wiele. Wraz z powiększaniem się grupy osób, które je kupują ich cena sukcesywnie spada. Obecnie ekologiczne kosmetyki nie kosztują dużo więcej od tych, w których aż roi się od substancji negatywnie wpływających na kondycję naszej skóry.