Co zrobić z gruzem po remoncie?


Kiedy remontujesz dom lub dokonujesz rozbiórki na pewno w twojej okolicy zalega masa niepożądanego gruzu. Zgodnie z prawem nie powinno się pozostawiać go na własnym podwórku. Za to może grozić ci mandat. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to doskonały surowiec budowlany, bez względu czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go obróbce w postaci skruszenia, można spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest masa i warto korzystać z tak praktycznego surowca. Możesz to zrobić na własną rękę, w momencie gdy nie znajdziesz dla niego zastosowania, oddaj to fachowej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma fb-jelcz.pl/oferta/wywoz-gruzu od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa na terenie Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj nam i pozbądź się problemu.

Gruz i odpady budowlane – jak to wywieźć?

W sytuacji, gdy nie mamy zamiaru zużytkować czy też przetworzyć odpadków budowlanych, powinniśmy dostarczyć je do zakładu utylizacyjnego w Gdyni. Nie ma przeszkód by przeprowadzić to własnoręcznie, lecz kiedy nie dysponujesz, możesz skorzystać z usług renomowanego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Taki tok postępowania ma multum korzyści – przede wszystkim działalność trudniąca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w wyznaczonym miejscu kontener dopasowany wielkością do przewidzianej ilości pozostałości. Po pracach rozbiórkowych należy zapełnić go pozostałościami, a wywóz zostawić specjalistom. Należałoby pamiętać że za niedostarczenie odpadów do PSZOK-u lub przetrzymywanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokalizacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi grzywna w wysokości od 200 zł do nawet 5000 zł.