Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie. Tylko czy dla każdego?


Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że spalanie tego typu pojazdu jest bardzo duże. W związku z tym firma musi pokrywać niesamowicie wysokie rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz przyniesie wymierne zyski i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma faktami w tej dziedzinie.

Jaki gaz do diesla?

Na sam początek należałoby wytłumaczyć, jakiego rodzaju gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek może być zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest niemal na porządku dziennym. Koszty montażu takiej instalacji nie są szczególnie pokaźne, a wszelkie badania dowodzą, że niezwykle sprawnie mogą się one zwrócić – tak samo sytuacja wygląda zresztą kiedy mowa o LPG w samochodach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, o czym świadczą różnorakie wyliczenia. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już przyszłością wywodzącą się z książek fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym pomysłem również dzięki temu, że ten rodzaj paliwa znacznie zmniejsza hałas generowany przez ciężarówkę, a jak również zmniejsza emisję CO2 do atmosfery. Same korzyści! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.