Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?


Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie będące bardzo popularne. Niestety, zdarza się, że nie może ona być stosowana. Wtedy konieczne staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który postanowili przekształcić prowadzoną przez siebie działalność w spółkę prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), także pojawia się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz posiadać pełną księgowość? Znajdź rozwiązanie dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro księgowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, w którym między innymi rozliczą nam PIT. Na rynku działa aktualnie wiele biur rachunkowych różniących się jakością świadczonych usług. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę dobre biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto kierować się opiniami, jakie biuro zbiera wśród klientów. Można popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na rozmaitych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada wymagane licencje. Przed podpisaniem umowy warto również zapytać o kwalifikacje poszczególnych pracowników, którzy będą zajmować się naszą sprawą.